Starp daudziem kurināmo veidiem un dažādām apkures sistēmām, kas katra ir ar savām priekšrocībām un trūkumiem, atrast sev piemērotāko nebūt nav vienkārši. Lai palīdzētu Jums orientēties plašajos piedāvājumos tirgū, piedāvājam salīdzinājumu populārāko privātmāju un komerctelpu apkures risinājumiem.

 Siltuma avotsPieejamība
Saražotā siltuma daudzumsTransports un uzglabāšana Kurināmā drošībaAutomatizācijaTīrīšanas biežums  Uzstādīšanas cena
 Malka
Pieejams visurZems līdz vidējs, atkarīgs no koksnes veida un mitrumaKoksnei ir mazs blīvums, tāpēc tā uzglabāšanā un transportēšanā aizņem daudz telpasVidei nekaitīgs kurināmais, apkurē vidējs ugunsdrošības risksPadeves automatizācija nav iespējamaĻoti biežiZema
 SiltumsūknisPieejams visurZems līdz augsts, lielā mērā atkarīgs no ieguldījuma un izvēlētā siltumsūkņa kvalitātes Nav nepieciešamaVidei nekaitīgs kurināmais, minimāls drošības risks
Pilnīgi automātisksNekadĻoti augsta
 GāzePieejamība dažāda, ļoti ietekmē uzstādīšanas izmaksasĻoti augstsUzglabāšana un transportēšana sarežģīta, ja īpašumam nav gāzes pieslēguma, nepieciešami būvdarbi gāzes konteinera izveideiAugsts ugunsdrošības, sprādzienbīstamības un saindēšanās risksPilnīgi automātisksReti
Zema, taču ievērojami pieaug, ja īpašumam nav jau esoša gāzes pieslēguma.
 GranulasPieejams visurAugsts līdz ļoti augsts, atkarīgs no granulu izejmateriālaKompakts kurināmais, transportēšana un uzglabāšana ir vienkārša, taču uzglabāšana jāveic pilnīgā sausumā
Videi nekaitīgs kurināmais, zems ugunsdrošības risksBezapstājas darbība līdz divām nedēļāmVidējiVidēja

Apkures katla jaudas izvēle

Izvēloties apkures katla jaudu, svarīgi atcerēties, ka saražotā siltuma enerģija tiek izmantota mājas siltuma zudumu kompensēšanai. Tas nozīmē, ka, jo vairāk siltuma izplūst no mājas, jo vairāk siltuma nepieciešams saražot, lai tajā uzturētu vienmērīgu temperatūru.

Mājām ar vidēju siltumizolāciju var izmantot aptuvenu formulu – 1 kW saražotās enerģijas spēj apsildīt 10 m2 telpas. Taču nepieciešamo jaudu ietekmē vēl šādi faktori:

  •   Griestu augstums – jo augstāki griesti, jo vairāk siltā gaisa uzkrājas telpas augšdaļā.
  •   Apkures sistēma – apkure ar radiatoriem vienmēr patērēs vairāk jaudas nekā apsildāmās grīdas
  •  Iekštelpās uzturētā temperatūra – jo lielāka temperatūru starpība starp iekštelpām un āru, jo vairāk siltuma zudumu, kā rezultātā      nepieciešama lielāka saražotā siltuma jauda, lai uzturētu vienmērīgu temperatūru.
  •  Zemākā temperatūra apkures sezonā – svarīgi, lai izvēlētais apkures risinājums spētu nodrošināt komfortablu temperatūru arī bargākajā  ziemā, tāpēc jāizvēlas tāds apkures katls, kas piemērots tieši aukstākajam periodam, nevis vidējai apkures sezonas temperatūrai.


Tieši Jums piemērots granulu apkures katls

Mūsu ražotie granulu apkures katli ir izdevīgi un viegli uzstādāmi, un ļauj ievērojami ietaupīt uz kurināmā izmaksām. Klāstā ir dažādi modeļi, katrs piemērots dažādām situācijām:

  • Eco sērija – specializēts, augstas efektivitātes granulu katls privātmājām, komerctelpām un industriāliem objektiem.
  • Bio sērija – multifunckionāls apkures katls, kurā iespējams kurināt gan granulas, gan malku. Ideāli piemērots saimniecībām ar viegli pieejamu malku.
  • Airo sērija – granulu apkures katls, kas silda gaisu, bez apkures sistēmas nepieciešamības. Piemērots periodiskai apkures nepieciešamībai un ērtai transportēšanai starp objektiem.
  • Turbo sērija – pilnas automatizācijas apkures katls industriāliem objektiem. Ar degļa un konvektīvās daļas pašattīrīsanās tehnoloģijām būtiski samazina apkopju biežumu.

Mūsu klientu apkalpošanas speciālisti ar lielāko prieku palīdzēs atrast Jums piemērotāko risinājumu!

Klientu konsultanti