Kā atpazīt apkures katlu, kas nav piemērots granulām

Līdz ar biomasas granulu popularitātes pieaugumu patērētāju vidū, palielinās arī pieprasījums pēc tām piemērotiem apkures katliem. Diemžēl, tirgū ir izplatīti apkures katli, kuru konstrukcija nav paredzēta granulu kurināšanai. Katli, kas primāri paredzēti akmeņoglēm vai malkai, nekad nespēs nodrošināt pienācīgu efektivitāti, kurinot ar granulām. Zemāk ir piecas pazīmes, pēc kurām var skaidri pateikt, ka apkures katls ir nevis radīts granulām, bet tām tikai pielāgots.

 

1. Īsa konvektīvā daļa

Kurinot ar granulām, ir ļoti svarīgs pietiekami garš dūmgāzu ceļš. Malkas katlos parasti tiek izmantota tā sauktā plauktu sistēma. Šādā katlā kurinot granulas, dūmgāzes nespēs novadīt siltumu apkures sistēmā, un lielākā daļa enerģijas izplūdīs pa skursteni.


2. Augsta dūmgāzu temperatūra

Īsts granulu apkures katls vienmēr dūmgāzēs uzkrāto siltumu konvektīvajā daļā ar siltummaiņa palīdzību novadīs uz telpu apsildi. Ja skurstenī izplūstošo dūmgāzu temperatūra pārsniedz 150 C⁰, ir pavisam skaidrs, ka katls nav radīts granulām, un vairāk silda tuvāko apkārtni nekā Jūsu māju.

 

3. Iespējams izmantot jebkādu kurināmo

Sena patiesība – kas der visam, patiesībā neder nekam. Katra kurināmā sadegšanas temperatūra, liesmas intensitāte un dūmgāzu saturs un apjoms ir atšķirīgi. Tāpēc arī katram kurināmajam ir nepieciešams savs, specifiskas konstrukcijas katls. Katli, kas pielāgoti dažādiem kurināmajiem, ne ar vienu no tiem nesasniegs pienācīgu efektivitāti.

 

4. Ķeta (čuguna) korpuss

Ķets jeb čuguns, lai gan lētāks, ir nepiemērots granulu apkurei.  Tā porainajā virsmā uzkrājas pelni un nosēdumi, kurus ir grūti iztīrīt. Toties pareizi aprīkots tērauda katls neizdeg, nerūsē un neaizaug ar sodrējiem. Tāpat ķeta katliem ir pārāk maza konvektīvās daļas virsma, un siltums no kurtuves izplūst skurstenī, nevis ar siltummaiņa palīdzību tiek novadīts apkures sistēmā.

 

5. Viena vītnes transportiera padeves sistēma

Granulu padeves sistēmā, kas sastāv no viena vītnes transportiera (šneka), ir iespējama granulu atpakaļgruzdēšana. Kā drošības sistēma, lai gruzdēšana nenonāktu līdz granulu tvertnei, tiek uzstādīta ūdens tvertne, kura atdalīta ar parafīna kārtu. Ja padeves sistēmā sākas gruzdēšana, parafīns izkūst un padeves sistēmā ieplūst ūdens. Šādā gadījumā granulas vītnes transportierī uzbriest un sadalās slapjā skaidu masā, un katla darbību var atjaunot tikai pēc padeves sistēmas izjaukšanas un iztīrīšanas.

 

Lai granulu apkure būtu efektīva un izdevīga, nepieciešams lietot tai speciāli radītu granulu apkures katlu, kurā neizpildās neviena no augstāk minētajām problēmām. Mūsu produkti ir radīti un jau 20 gadus pastāvīgi pilnveidoti, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus, kurinot ar granulām. Mūsu klientu apkalpošanas speciālisti ar prieku atradīs Jums piemērotāko risinājumu.

Klientu apkalpošanas speciālisti